Бишет хоумърс като Блу ​​Джейс топ Маринърс 5-3
Global News | 2024-04-10 | 04:14:05

ТОРОНТО – Бо Бишет отбеляза двурънов хоумър, а Крис Басит хвърли 6 2/3 солидни ининга, докато Торонто Блу ​​Джейс победи Сиатъл Маринърс с 5-3 във вторник нощ в Rogers Centre.

Bichette изостана много от титуляря в Сиатъл Джордж Кърби (1-2) в третия ининг на Торонто от три ръна. Blue Jays направиха още два ръна в четвъртия по пътя към осигуряването на първата си серия победа за сезона.

Единственият недостатък на Басит беше соло хоумър на Доминик Канцоне в седмия. Тревър Ричардс, облекчаващ ролята на Блу Джейс, се отказа от два удара на Мич Ханигер в осмия.

Чад Грийн записа четири аута за второто си спасяване.

Исая Кинер-Фалефа имаше три от 11 попадения на Торонто. Моряците (4-8), които постигнаха шест попадения, загубиха шест от седем.

Блу Джейс (6-6) загубиха две серии и разделиха другата по време на откриването на сезона от 10 мача пътуване. Торонто ще се опита да завърши три мача над Маринърс в сряда следобед.

Басит (1-2) беше един от най-постоянните питчъри на Торонто през миналия сезон с рекорд 16-8 и 3,60 спечелени бягания средно над 200 ининга. Но той започна бавно тази година и се бори с някои проблеми с контрола в началото срещу Маринърс.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Дясната ръка издаде разходки във всеки от първите три ининга, но се измъкна невредим. Cavan Biggio и Bichette помогнаха да се постигне плавна двойна игра 4-6-3, за да завърши горната част на третия.

Daulton Varsho се отдели в долната половина и взе втора база, когато Kirby беше повикан за нарушение на освобождаването . Джордж Спрингър го вкара с един единствен, за да постави Торонто на борда.

Владимир Гереро-младши достигна, когато Спрингър беше принуден да напусне втора база и вкара при първия домакин на Бишет за сезона. Експлозията се приземи в седалката на ниво 200 над Торонто булпен, след като измина около 431 фута.

В четвъртия ининг Кинер-Фалефа кара в Биджо с двойно RBI и по-късно отбеляза на RBI сингъл от Спрингър.

Бившият десен играч на Blue Jays Трент Торнтън влезе пети и записа един фрейм за Сиатъл. Кърби допусна осем попадения и пет спечелени ръна с три страйк аута.

Blue Jays заредиха базите в седмия ининг, но облекчаващият левшата лапа Гейб Спайер накара Алехандро Кърк да изхвърчи.

Хоумърът на Canzone беше неговият трети за сезона, докато ударът на Haniger точно в екрана за фалове в лявото поле беше неговият втори за годината.

Басит допусна пет попадения, едно спечелено бягане и издаде четири пропуска. Той имаше осем страйкаута и понижи своя ERA от 7,71 на 5,06.

След разпродадена публика от над 40 000 при откриването на домакините вечер по-рано, обявената посещаемост беше 31 310. Играта отне два часа и 53 минути.

РАБОТА ОТ DOME

Отборите ще завършат серията със старт в средата на следобед. Левичарят Юсей Кикучи (0-1, 2.79) беше избран да играе за Торонто срещу десничаря Логан Гилбърт (0-0, 3.55).

ПРЕДСТОЯТ

И двата отбора имат почивни дни в четвъртък.

Блу Джейс ще продължат домакинството си от девет мача в петък с началото на серия от три мача срещу Колорадо Скалистите планини.

Моряците ще се завърнат в T-Mobile Park за домакинство от шест игри, започвайки със серия през уикенда срещу Chicago Cubs.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 9 април 2024 г.